Sonda
Jakich używasz kosmetyków do pielęgnacji włosów?
Newsletter
Zgarnij 5 zł na zakupy! Zapisz się i otrzymaj 5 punktów = 5 zł na produkty marki NAMI
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Jakie korzyści daje olejowanie? Jak olejować włosy?

2

Olejowanie włosów to prosty domowy zabieg stosowany od tysięcy lat. Jego kolebką jest Azja i stanowi on podstawę pielęgnacji włosów u tamtejszych kobiet. Olejowanie to rytuał związany z dbałością nie tylko o włosy, ale również o kondycję skóry głowy. Obecnie olejowanie zyskuje coraz większe grono wielbicieli na całym świecie, a ważne jest w szczególności u pasjonatek naturalnej pielęgnacji włosów czyli włosomaniaczek

 

Jaki olej najlepszy do olejowania?

Olejowanie to niezwykle łatwa, przyjemna i bardzo skuteczna metoda pielęgnacji włosów. To idealny sposób na piękne włosy nawet dla najbardziej niecierpliwych. Każdego, kto chce natychmiast widzieć efekt! Olejowanie poprawia wygląd włosów już od pierwszego zabiegu. Sprawia, że są lśniące, sprężyste, zdrowsze i po prostu piękniejsze!

Olej korzyści stosowania:

stymuluje porost włosów

hamuje wypadanie

odnawia strukturę

zmniejsza rozdwajanie

odżywia i wzmacnia cebulki włosowe

zwalcza suchą skórę głowy i łupież

dodaje blasku

odżywia włosy

chroni włosy

zapobiega przetłuszczaniu się włosów

pomaga zapobiegać i usuwać uszkodzenia spowodowane stylizacją i koloryzacją

Aby dobrać najlepszą dla siebie metodę pielęgnacji oraz odpowiednie dla swoich włosów produkty warto zagłębić się w tajniki olejowania. Świadome olejowanie włosów, pozwoli na poznanie, co tak naprawdę lubią nasze włosy i sprawi, że kosmyki szybko nam się odwdzięczą ;) Najbardziej wszechstronne, a zarazem wysoko skuteczne są naturalne oleje bogate w zioła. Sposób olejowania natomiast najlepiej dopasować metodą prób i błędów.

 

Jaki olej najlepszy do olejowania?

Na rynku jest wiele kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów i rzadko udaje się od razu trafić na swój ideał. Dlatego też początek przygody z olejowaniem nie zawsze będzie dla wszystkich łatwy i w 100% satysfakcjonujący. Znalezienie „tego jedynego” najlepszego oleju wymaga czasem dużo cierpliwości i polega na sprawdzenia kilku, a czasem kilkunastu produktów. Dlatego aby ułatwić sobie tą drogę i zawęzić zakres potencjalnych olei dowiedz się więcej o swoich włosach. Znajomość rodzaju włosów, ich porowatości i potrzeb jest niezbędna przy wyborze olejków, które będą najlepsze. 

Często olej łopianowy dodatkowo wzbogaca się innymi ekstraktami roślinnymi, na przykład ekstraktem ze skrzypu polnegopokrzywyuczepu trójlistkowegoomanu czy podbiału. Taka mieszanka ziołowa jest uznanym naturalnym kosmetykiem wśród blogerek i włosomaniaczek. Olej z korzenia łopianu jest wzbogacony o mieszankę ziołową. 

line

Olej z korzenia łopianu z ziołami 100% naturalny 

olej-z-korzenia-lopianu

kup-teraz

line

Metody olejowania – jak olejować włosy

Znajomość właściwej metody olejowania jest niezwykle ważna, a wręcz niezbędna by dać włosom 100% korzyści z tego zabiegu.  Dobór odpowiedniej techniki olejowania sprawi, że włosy w szybkim czasie będą piękne, zdrowe i lśniące.

Do wyboru jest kilka technik olejowania. Poniżej wymieniamy,najczęściej stosowane i zalecane przez fanki tej metody – włosomaniaczki:

1. Olejowanie włosów na sucho

To od tej metody większość osób rozpoczyna swoją przygodę z olejowaniem. Jest to najprostszy i najszybszy sposób niewymagający praktycznie żadnego doświadczenia. Olej nanosi się na suche, nieumyte włosy (najlepsze będą włosy myte dzień przed olejowaniem). Ważne jest, aby na włosach nie było produktów do stylizacji – żelu czy lakieru, gdyż olej nie przedostanie się przez stworzoną przez takie produkty barierę i olejowanie nie będzie miało sensu.

Kilka kropli oleju delikatnie rozetrzyj na dłoniach. Rozprowadź na włosach i wetrzyj w skórę głowy, pozostaw olej na 1-3 godziny. Przy bardzo suchych, zniszczonych włosach owiń głowę ręcznikiem lub załóż czepek foliowy i zostaw olej na cała noc.

Po skończonym zabiegu dokładnie zmyj olej z włosów stosując np. metodę emulgowania.

2. Olejowanie włosów na mokro

Ta metoda od poprzedniej różni się tylko tym, że olej nakłada się na wilgotne włosy. Należy dokładnie zmoczyć włosy, odsączyć je z nadmiaru wody i następnie nałożyć olej. Rozprowadzić na włosach, wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na 1-3 godziny.. Przy bardzo suchych, zniszczonych włosach owiń głowę ręcznikiem lub załóż czepek foliowy i zostaw olej na cała noc.

Po skończonym zabiegu dokładnie zmyj olej z włosów stosując np. metodę emulgowania.

3. Olejowanie na maskę lub odżywkę

W tej metodzie wybrany produkt: maskę lub odżywkę aplikuje się na mokrych lub suchych włosach -najlepiej użyć naturalnego, produktu bez silikonów.

Są 3 sposoby aplikacji:

- nałożyć olej, a na olej – odżywkę / maskę
- nałożyć odżywkę/ maskę, a potem olej
- do odżywki/ maski dodać kilka kropli oleju i po wymieszaniu nanieść na włosy

We wszystkich trzech sposobach należy wybrany kosmetyk rozprowadzić na włosach, wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na minimum 20 minut. Po skończonym zabiegu dokładnie spłucz kosmetyki z włosów stosując np. metodę emulgowania.

4. Olejowanie w misce

To dużo szybsza i mniej pracochłonna metoda niż olejowanie na sucho czy olejowanie na mokro.

Do miski nalej kolejno: ciepłą wodę (możesz również użyć naparu ziołowego), a następnie odpowiednią ilość oleju. Dobrze wymieszaj i zanurz włosy na 5 minut. Olej równomiernie osadzi się na włosach.

Po upływie zalecanego czasu odciśnij z włosów nadmiar wody. Możesz od razu spłukać włosy lub przedłużyć zabieg nakładając czepek na 2 godziny.

 

Zmywanie oleju z włosów

Olej nie łączy się z wodą, więc jego zmycie z włosów może być nieco kłopotliwe. Sama woda w tym przypadku nie wystarczy, a czasem nawet szampon nie jest w stanie dokładnie zmyć oleju.

Jak w takim razie usunąć olej z włosów?

Najlepiej wybrać skuteczny i sprawdzony przez włosomaniaczki sposób tzw. emulgowanie.

Emulgowanie to nic innego jak mycie włosów odżywką lub maską (bez silikonów).

Na włosy pokryte olejem nakłada się najlepiej naturalną odżywkę/maskę i rozprowadza na włosach tak jakby był to szampon. Pomaga to dokładnie oddzielić olej od włosów i w efekcie dokładnie go zmyć. Odżywkę/maskę należy trzymać na włosach przez 10 -20 minut, (aby wzmocnić efekt pielęgnacji można dodatkowo owinąć włosy folią i założyć na głowę ręcznik). Po upływie określonego czasu – im dłużej tym lepiej zmyj odżywkę ciepłą wodą, a następnie umyj włosy i skórę głowy metodą kubeczkową (szampon rozcieńcz z wodą i dokładnie wymieszaj, aż do wytworzenia piany).

 

Błędy, których należy unikać podczas olejowania włosów

Olejowanie ma niezliczenie wiele zalet, jednak błędne jego wykonywanie może pogorszyć kondycję włosów. Prawidłowe olejowanie włosów wymaga nieco praktyki;) Praktyki, którą ułatwi omijanie typowych błędów i pułapek olejowania.

6 najczęściej popełnianych błędów podczas olejowania włosów:

1. Aplikacja oleju na brudne włosy to podstawowy, bardzo często popełniany błąd podczas olejowania. Tłuste, pokryte łojem lub produktami do stylizacji włosy sprawiają, że olej nie przenika do wnętrza włosa.  Tworzą barierę, blokują olej i jednocześnie mogą się przyczynić do wypadania włosów. Aby zabieg był efektywny najlepsze będą włosy myte na dzień przed olejowaniem.

2. Zbyt duża ilości oleju może przysporzyć kłopotów podczas mycia i obciążyć włosy, natomiast zbyt mała jego ilość nie da oczekiwanego efektu.  Ilość oleju powinna być dopasowana do porowatości, długości i gęstości włosów. Optymalna dawka oleju mieści się to w przedziale 1-2 ml, ale należy dobrać ją indywidualnie do swoich potrzeb.

3. Zły dobór oleju - na początku drogi z olejowaniem włosów jest praktycznie nieunikniony. Ale aby ten błąd zminimalizować i zawęzić krąg produktów odpowiednich dla siebie należy znać stopień porowatości i ogólny stan swoich włosów. Znajomość swoich włosów jest niezbędna, aby olejowanie dało 100% efektu.

4. Zbyt krótki czas trzymania oleju na włosach skutkuje małym efektem pielęgnacyjnym. Olejowanie to metoda wymagająca czasu. Im dłużej olej pozostaje na włosach i skórze głowy, tym lepsze daje efekty. Pozwala to olejowi przeniknąć przez mieszki włosowe i odżywić skórę głowy. Czas aplikacji trzeba jednak rozpatrywać najbardziej pod indywidualny kątem. Więc zalecany czas zabiegu to od 20 minut do całonocnej regeneracji.

5. Złe mycie - niedomywanie oleju często spowodowane jest użyciem do mycia szamponu, który nie jest w stanie dokładnie oczyścić włosów. Aby zmyć olej z włosów najlepiej zastosować wcześniej wspomnianą metodę emulgowania naturalną odżywką lub maską.

6. Brak regularności = brak rezultatów. Zabiegi z użyciem oleju powinny być wykonywane 1-2 razy w tygodniu. Należy jednocześnie pamiętać o innych elementach codziennej pielęgnacji kosmyków. Odpowiednie kosmetyki stosowane podczas mycia, używanie naturalnych farb, czy ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi również mają ogromny wpływ na kondycje włosów i skóry głowy.

Poprawa kondycji skóry głowy, pozbycie się problemów z wypadaniem włosów i w efekcie nadanie im elastyczności i blasku oto niektóre z wielu zalet stosowania naturalnych olejków w codziennej pielęgnacji włosów. Warto poznać i pokochać tę metodę by cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami każdego dnia.

 

 

Komentarze do wpisu (2)

24 listopada 2020

Bardzo ciekawy artykuł. Dużo się z niego dowiedziałam. Pozdrawiam

9 grudnia 2020

Bardzo dobry wpis.

 

 

partner-nami

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl