



Zgarnij 5 zł na zakupy! Zapisz się i otrzymaj 5 punktów = 5 zł na produkty marki NAMI

Olej z uczepu trójlistkowego - sposób na wszechstronną pielęgnację Uczep trójlistny jest zielem, które wykazuje wiele pozytywnych właściwości. Jest stosowany zarówno w kosmetologii jak i w walce z przewlekłymi chorobami. Dowiedz się więcej o tej niezwykłej roślinie.
Uczep trójlistkowy - właściwości Uczep trójlistkowy zawiera korzystne dla zdrowia związki chemiczne, takie jak na przykład: kwas askorbinowy, olejek eteryczny, flawonoidy, składniki mineralne, karoten, witaminę C. Może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Działa przeciwalergicznie, przeciwzapalnie, wykazuje właściwości uspokajające. Olej z uczepu trójlistkowego stosowany na rany przyspiesza ich regenerację (nawet, gdy są to rany trudno gojące się). Uczep trójlistny można stosować również wewnętrznie - na przykład w postaci naparu. Pomaga on wówczas w trawieniu, wspomaga pracę wątroby, pozytywnie wpływa na pracę układu moczowego.
Olej z uczepu - dla kogo jest dedykowany Regularne stosowanie oleju z uczepu trójlistkowego zaleca się szczególnie osobom ze skórą skłonną do alergii a także ze skórą trądzikową, Oprócz tego, świetnie sprawdzi się w walce z łuszczycą, łojotokiem lub poparzeniami, ukąszeniami owadów. Przywraca jędrność skóry, gładkość. Pomaga w likwidacji swędzenia, podrażnień, suchości. Szczególnie zaleca się go także dla małych dzieci, gdyż jest on środkiem naturalnym, który nie podrażni delikatnej skóry dziecka.
Olej z uczepu trójlistkowego - sposób użycia Aby uzyskać jak najlepsze efekty, olej z uczepu należy włączyć do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała - nanieść niewielką ilość olejku i wmasować. W przypadku skóry z obrażeniami, alergicznej - należy czynność tą powtórzyć 2-3 razy dziennie aplikując olej na problematyczne obszary. W przypadku kąpieli małych dzieci, należy dodać do niej około 10 mililitrów oleju. Olej z uczepu trójlistkowego dobrze sprawdzi się również na skórze głowy oraz na włosy - głęboko je nawilża i odżywia, oraz tworzy barierę ochronną przed uszkodzeniami. |